Otel Temizliği

Otel Temizliği

Evi dışında bir yerde konaklayacak olanların, nerede kalacaklarını belirlerken fiyat, hizmet şartları, güler yüz gibi pek çok ölçütü bulunuyor. Bununla birlikte hiçbir kriter konaklama alanının yeterince temiz ve düzenli olması kadar önem taşımıyor. Bu nedenle otellerde müşterilere sunulacak odaların ve genel kullanıma açık alanların temizlik ve düzeninin sağlanması büyük önem taşıyor.

Otellerin müşteri profillerini bilmek, nasıl bir otel temizliği dilediklerini anlamak demektir. Bu anlamda Temizlik Aqua firması olarak, otellerin hijyen ve temizlik kurallarını baştan yazmaktayız. Otel odalarından, en ince ve gözden uzak alanlarına kadar hijyen bir ortamın sağlanmasının nedeni, müşterilerin en ince ayrıntılara kadar dikkat ettiklerini bilmemizden kaynaklanmaktadır. Otellerde kalmak isteyen müşteriler, en ince ayrıntılara kadar dikkat ederek, en ufak bir pürüzde olumsuz bir imaja otel hakkında sahip olabilirler. Bu nedenle hijyenlik, otellerde daha dikkatle sağlanması gereken bir değer ifade ediyor.

Otel temizliğinde ilk dikkat edilmesi gereken nokta, odalardır. Odaların çarşaflarının temizliği kadar, düzeni de önemli bir hususiyeti ifade eder. Bunun için çarşafların nizam ve intizam içerisinde yataklara serilmiş olması gerekir. Perdelerin temizliğinden can ve çerçevelerin bakımına kadar, önemle temiz tutulması gereken odalar ve banyo, tuvalet gibi alanlar, prestij ve insanların sağlığı açısından önemlidir.

Otel temizliğinde dikkat edilecek unsurlar:

    Kolidorlar daima temiz ve kontrol altında olmalıdır. halı flexler ise sürekli süpürülmelidir.
    Müşterilerin ilk intibası olan lobi , salon ve ana giriş yerlerinde camların, yerlerin, koltukların sürekli temiz olması gerekmektedir.
    Odalara her gün girilmeli ,detaylı bir temizlik yapılmalıdır
    Merdivenlerin ve süpürgeliklerinin olduğu yerler incelenmelidir.
    W.C. lerin temizliği oldukça önemlidir. Bunun için sürekli kontrol etmek gerekir.

0

Müşteri Memnuniyeti

0

Aktif Müşteri

0

Temizlik Hizmeti

0

Yıllık Tecrübe